Massaa¸idKlassikaline massaa¸ 

Klassikaline massaa¸ on traditsiooniline ja levinud massaa¸iliik, mis baseerub rootsi massaa¸il. Seda tehakse nii õlidega, kui ka kuivalt. Massaa¸i võib teha vastavalt soovile ja vajadusele, kas üksikutele kehaosadele või kogu kehale. 
Massaa¸i peaeesmärk on parandada kudede hapnikuga varustatust ja eemaldada organismist toksiine, seega kiirendada ainevahetust, taastada kaotsiläinud energiat, korrigeerida lihastoonust. Toime on vastavalt kasutatud võtetele kas lõõgastav või toonust tõstev. Klassikalise massaa¸i tehnikad sisaldavad endas silitamisi, naha ja naha-aluskoe hõõrumisi, lihaste muljumist, vibratsiooni ja erinevaid kergeid löögilisi võtteid. Peale massaa¸i on soovitav juua ravimteed või
 mineraalvett ning paar tundi mitte süüa.


Aroomteraapia ehk aroomimassaa¸


Aroomteraapia ehk aroomimassaa¸  ühendab endas klassikalise massaa¸i kerged pindmised silumisvõtted ja taimede eeterlike õlide raviomadused. Ravi ja salongimassaazina kasutatav meetod võimaldab nii lõõgastumist kui ka väga mitmekesiste haiguste mõjutamist vereringesse imenduvate eeterlike õlide molekulide kaudu. Igal õlil on oma toime nii füüsilisele kehale kui ka hingele: rahustavad, ergutavad, puhastavad. Aroomterapeut selgitab välja kliendile sobivama õli koostise. Aroomteraapia aitab inimesel üle saada tema muredest, vabastab seesmised pinged, mis muidu aja jooksul ka kehale mõjuma hakkaksid ning samuti mõjub aroomimassaa¸ juba olemasolevatele füüsilistele probleemidele. Eeterlikud õlid püsivad kehas kuni 72 tundi, noorendades sel ajal kudesid ja parandades naha elastsust. Massaa¸ parandab vereringet, lümfi äravoolu, eemaldab jääkained organismist, mõjub hästi seedimisele, aitab ennetada ja kergendada peavalu, sobib ka unetuse korral, madala ja kõrge vererõhu puhul, soodustab sügavat hingamist, tõstab tuju ja heaolutunnet, stimuleerib immuunsüsteemiLaavakivimassaa¸


Kivimassaa¸ (geotermiline teraapia, t¨akra kivimassaa¸, laavakivimassaa¸ - heal lapsel mitu nime) on tuntud juba aastatuhandeid. Tema mõju põhineb erinevate looduslike tehnikate kombinatsioonil. Laavakivid, mida kasutatakse, kannavad endas tule ja maa jõudu, vesi on neid lihvinud, päike on jätnud neisse oma energiat. Kivid soojendatakse enne kasutamist, nii ärkab nendes asuv ürgne jõud.  Laavakivid on tänu oma suurele rauasisaldusele väga hea soojusmahtuvusega. Raviviis tugineb India terviseõpetusele. Protseduuris on ühendatud energiakeskuste ehk t¨akrate kivi- ja käsimassaa¸ ning t¨akrate mõjutamine poolvääriskividega. Kehal asuvatele t¨akratele asetatakse eelnevalt soojendatud laavakivid. Iga t¨akra ehk organismi energiakeskus on seotud konkreetse organsüsteemi, sisenõristusnäärmete ja emotsioonidega. Emotsioonid võivad mõjutada t¨akraid ning nende kaudu vastava organi energiaringlust sellisel määral, et tervisehäire võib füüsiliselt välja lüüa.


Lümfimassaa¸


Lümfisoonte ja lümfisõlmede ülesanded on arstiteaduslikult selgitanud 1930. aastal taanlane Thomas Barthold oma väitekirjas - lümfisoonestik eemaldab organismist jääkaineid.
Lümfimassaa¸ mõjutab lümfiringe kaudu vere-, lümfi- ja sidekoevedelikke. Ergutab organismi puhastustööd, stimuleerides lümfivedeliku voolamist lümfiteedes. Teraapia on eriti sobilik neile, kellel on lümfiringe häired, tursed ja vedelikupeetus. Lümfide mõjutamine ei ole valulik, see on õrnalt sooritatav ravimassaa¸.


Meemassaa¸i


Meemassaa¸i on kasutatud nii Aasias kui Venemaal juba ammustel aegadel. Meemassaa¸ parandab verevarustust ja maandab lihaspinget, mis tekib jääkainete kogunemisest. Vere ja lümfiringe kaudu aitab see väljutada organismist jääkaineid, stimuleerib naha aluskoe ja verevarustuse tööd. Meemassaa¸ aitab tõhusalt võidelda tselluliidiga ja puhastab nahapoore. Mett kasutatakse kleepainena, mille abil on võimalik organismist eemaldada “saastunud” energiat. Massaa¸i toimel puhastuvad energiakanalid ja energia hakkab neis jälle vabalt voolama, paraneb vereringe naha aluskihtides ja lihastes. Mesi seob mürke ja kiirendab nende väljaviimist organismist.Tsooniteraapia e. refleksoloogia 


Tsooniteraapia  e. refleksoloogia on teraapiaviis, mis põhineb avastusel, et organism peegeldab informatsiooni oma organite seisundeist keha pinnale kindlatesse tsoonidesse. Teraapia käigus refleksoloog masseerib jalalabal erinevaid tsoone ning vastavaid muutusi (valu, nahamuutused) leides saab informatsiooni organismi hetkeseisundist. Tegemist on ohutu ja loomuliku ravimeetodiga, mis toimib kindlate reflektoorsete punktide või tsoonide vajutamise kaudu inimese kehal. Iga reflektoorne punkt või tsoon vastab mingile kehaosale. Oletatava probleemi puhul saadab organile vastava punkti puudutamine valuaistingu. Nende punktide mõjutamine stimuleerib närvilõpmeid ja vereringet, parandab organite tööd, samuti leevendab stressi ja pinget kehas. Tähtsamad terviklikud tsoonidesüsteemid on jalalabal, käelabal,  säärel, reiel, kõrvalestal ja koljul.


Relaxenergy massaa¸


Nagu nimigi ütleb, on see massaa¸: 1) relax – lõdvestav, pehme, leebe ja  2) energy – keha energiate tasakaalu taastav.

Massaa¸ põhineb Hiina traditsioonil, mille järgi on inimese kehas kanalid, meridiaanid, mida mööda kulgeb eluenergia. On 12 põhilist meridiaani, mis kõik on bilateraalsed: nii  vasakul kui ka paremal kehapoolel. Lisaks veel 2 meridiaani keha keskjoonel: üks keha esiküljel ja teine seljal piki selgroogu. Tänu meridiaanidele toimub organismis energia hoidmine, muundumine, kasutamine ja jagamine.

Meridiaane võib vaadelda kui jõge: kui tamm peatab jõe, koguneb vesi nii, et üks osa ujutatakse üle, teine osa kuivab. Blokeeritud meridiaani energia võib viia tasakaalust välja ka organite energia.

Seega: selle massaa¸i eesmärk on eemaldada energia blokeeringud, taastada energia ringlus igas keha piirkonnas, stimuleerida vere ja lümfi ringlust ning stimuleerida ka jääkainete eraldumise protsessi.


Soome pärimuslik teraapiline ravimassaa¸ (soome keeles: jäsenkorjaus)


Soome pärimuslik teraapiline ravimassaa¸ on Vana Soome kogu keha teraapia, kus lisaks massaa¸ile tehakse veel ka  pehmeid ja turvalisi kehaga kaasa liigutamisi, milles kasutatakse  keha loomulikku liikumist.

See tasakaalustav massaa¸ nõuab käte osavust, anatoomia tundmist, südame tarkust, intelligentsust ja hellust. Massaa¸is lähtutakse sellest, et  inimene on funktsionaalne ja anatoomiline tervik ning teda püütakse aidata alati täies ulatuses st. kogu keha kui ühtset tervikut.  Eesmärgiks seatakse   keha tasakaalu viimine, milles lähtutakse probleemi algpõhjusest.  Seega teraapia algul püütakse välja selgitada probleemi tekitaja, analüüsitakse sellega kaasnevaid muutusi keha tasakaalutegurites: liigestes, ligamentides ja lihastes. Seejärel pannakse paika tugialustalad: taastatakse liigeste, lihaste ja sidekudede liikuvus, pehmendatakse võimalikke armkudesid ja vabastatakse närviteid kinnipitsumistest.Meridiaanide Shiatsu (Masunaga)

Shiatsu on Jaapanist pärit teraapiavorm, mis ühendab endas klassikalise Hiina meditsiini teadmised, akupunktuuri ja spetsiaalsed venitusharjutused.  Iga inimese kehal on olemas omaenese ravivôime, kuid meie kiires maailmas ei pane me enam oma keha häiresignaale tähele vôi surume nad hoopiski maha. Shiatsu aitab meil uuesti läbi lôôgastuse oma keha tunnetada ning energiavarusid taastada.

Shiatsu seanss toimub pôrandal matil, kerges sportlikus riietuses ning massööri sôrmevajutuste (shi-sôrm; atsu-vajutus) abil taastatakse inimese normaalne energiavool.
Shiatsu sobib kôigile- alates lastest kuni vanainimesteni, sest see shiatsuliik on pehme ning praktiliselt valutu, viies inimese puhkeseisundisse, kus - nagu magamise ajal - organism taastub.
Shiatsu sobib nii pikaajaliste krooniliste haiguste leevendamiseks, kui ka profülaktikaks.
Shiatsu puhul on abi ka konkreetsete seljahaiguste, peavalude, unehäirete, ärevushäirete, stressi jpms. puhul.
Meridiaanide shiatsu pôhitôde on, et masseerides ei pea olema valus, et ka pehme lähenemise ja empaatiavôimega vôime saavutada väga häid tulemusi, pannes inimesi kaasa môtlema oma keha olukorra üle ning tema häiresignaale kuulama.Energeetiline massaa¸


Mõjutatakse kliendi energiakanaleid ja akupunktuuripunkte. Massaa¸ võib olla väga õrn, nagu liblika puudutus kehal. Samas punktidel tugevam või kasutatakse ka mok¨at. 
 
 
 
 
 

massaaz - Ming Men Studio - massaa¸